وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد:

ضرورت تامین معیشت، سرپناه و سلامت بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت تامین سه نیاز اصلی معیشت، سرپناه و سلامت بازنشستگان به عنوان اهداف مهم صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: اگر امکانات صندوق بازنشستگی کشوری و فولاد، سازمان تامین اجتماعی و بیمه روستائیان ، کشاورزان و عشایر را در کنار دیگر مجموعه های اقتصادی و صنعتی و منابع بانکی تجمیع کنیم می توانیم بدون اینکه ریالی از منابع بازنشستگان استفاده کنیم خدمات خوبی را به این افراد ارائه دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت تامین سه نیاز اصلی معیشت، سرپناه و سلامت بازنشستگان به عنوان اهداف مهم صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی ، ” محمد شریعتمداری ” در آئین امضای تفاهم نامه اعطای تسهیلات خرید کالا به بازنشستگان کشوری که روز سه شنبه ششم اسفند در محل صندوق بازنشستگی کشوری برگزارشد، به منابع غیردولتی اعطای تسهیلات به بازنشستگان در قالب “طرح یاری” اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در این طرح بدون اینکه امکانات خاصی از طرف دولت به صندوق بازنشستگی داده شود سعی می کنیم تا اعتباراتی را در اختیار بازنشستگان قرار دهیم؛ در این راستا تامین کالاهای موردنیاز بازنشستگان نیز مورد توجه قرار دارد.

شریعتمداری گفت: اعتبار تسهیلات رفاهی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از ۷ اسفند ۹۸ تا ۷ فروردین ۹۹ به مدت یک ماه برای بازنشستگان تحت پوشش این صندوق که مشمول شده باشند، بر روی کارت بانک صادرات آن ها شارژ می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، به پتانسیل بانک ها برای پرداخت وام های گوناگون به بازنشستگان نیز اشاره کرد و این امر را در گروی طراحی طرح های مناسب دانست.

شریعتمداری با اشاره به بررسی کلیات لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : این مساله یک فرصت را به وجود آورده است تا همسان سازی حقوق بازنشستگان را نیز مورد توجه قرار دهیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی یاد آورشد: در شش استان کشور مشغول ارائه خدمات مختلفی برای برآورده کردن نیازهای مردم آسیب دیده از سیل و زلزله هستیم.

وی همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: دستگاه های اجرایی، خدماتی و درمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار دیگر بخش های مختلف زیر مجموعه دولت در حال ارائه خدمات خود برای کنترل این بیماری است.

شریعتمداری همچنین درباره توزیع بسته های بهداشتی نیز اظهار کرد: وزارت بهداشت در این زمینه هدایت امور را بر عهده دارد و ما تحت هدایت این مجموعه عمل می کنیم.