مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

برنامه افزایش تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری نهایی شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در یادداشتی اعلام کرد: برنامه افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید نهایی شده و پیش‌بینی ما این است که انشاءالله از ابتدای خردادماه اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در یادداشتی اعلام کرد: برنامه افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید نهایی شده و پیش‌بینی ما این است که انشاءالله از ابتدای خردادماه اجرایی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر اکبر افتخاری در یادداشتی با اعلام این مطلب آورده است:

“بیمه تکمیلی درمان، از انوع پوشش‌های بیمه‌ای برای تقبل هزینه‌های پزشکی، خصوصا در موضوعاتی مانند عمل‌های جراحی و بستری در بیمارستان است. از سوی دیگر، میانگین سن بازنشستگان کشوری حدود شصت و چهار سال است. در این سن، نیاز به پوشش هزینه‌های درمانی، اهمیتِ دو چندان پیدا می‌کند. براین اساس، صندوق بازنشستگی کشوری دارای پوشش بیمه درمان تکمیلی بوده است، که البته سرانه آن رشد نداشته است.

از طرف دیگر می‌دانیم که هزینه‌های پزشکی به شکل چشمگیری افزایش یافته است و این موضوع می‌تواند تأثیر جدی بر کیفیت زندگی بازنشستگان داشته باشد

آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که سالانه حدود سه و هشت دهم درصد از جمعیت کشور به خاطر پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی دچار فقر می‌شوند. به گفته مسؤولان این وزارتخانه، اگر یک خانوار، بیست و پنج درصد از درآمد خود را صرف هزینه‌های سلامت کند، بدین معنی است که دچار هزینه‌های تحمل‌ناپذیر شده و به زیر خط فقر خواهد رفت

با این وصف و در شرایطی که حقوق بازنشستگی بسیاری افراد، حتی کفاف هزینه‌های معمول زندگی آنان را نمی‌دهد، خود پیداست که اگر دچار بیماری‌های طولانی یا شدید شوند، چه وضعیتی برایشان پیش خواهد آمد

بر این پایه، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری در سال جاری، افزایش دو برابری سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید به آن خواهد بود. با این اقدام، سرانه بیمه بازنشستگان کشوری از ۶۰ هزار تومان (که ۳۰ هزار تومانش از سوی صندوق پرداخت می‌شد) به ۱۴۰ هزار تومان افزایش می‌یابد ولی بازنشستگان، کماکان همان ۳۰ هزار تومان را می‌پردازند و بقیه به نسبت مساوی از سوی صندوق و دولت پرداخت می‌شود.

برنامه افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید نهایی شده و پیش‌بینی ما این است که انشاءالله از ابتدای خردادماه اجرایی خواهد شد.”