در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت

قرعه‌کشی جوایز طرح یاری و اهدای پنج دستگاه خودرو به بازنشستگان برنده

مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری و قرعه‌کشی جوایز طرح یاری روز سه شنبه، ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد و پنج دستگاه خودروی برلیانس به پنج نفر از بازنشستگان کشوری که از تسهیلات طرح یاری استفاده کرده‌اند، اهدا شد.

در طرح یاری که با مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات ایران و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به اجرا گذاشته شده است، سه نوبت در سال و در هر نوبت ۱۲ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالا در اختیار بازنشستگان کشوری و وظیفه‌بگیران همسر تک ورثه قرار می‌گیرد تا کالاهای مورد نیاز خود را از ۷۵۰ فروشگاه رفاه در سراسر کشور تهیه کنند. بازپرداخت تسهیلات با حداکثر یک ماه تنفس، در چهار قسط مساوی با کارمزد ۲ درصد سالانه از محل حقوق بازنشستگان کسر می‌شود.

در مرحله نخست این طرح که از اسفندماه ۱۳۹۸ تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ به اجرا گذاشته شد، حدود ۱۵۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری، جمعا کالاهایی به ارزش بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان از فروشگاه‌های رفاه خریداری کردند.

در مرحله دوم که از ابتدای مردادماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد، ۱۲ میلیون ریال تسهیلات دیگر در کارت حقوق بازنشستگان کشوری شارژ خواهد شد که استفاده از آن اختیاری است و بازنشستگان می‌توانند به هر میزان که مایل بودند، از این تسهیلات استفاده کنند.

 

در مراسم یاد شده که نمایندگانبازنشستگان عضو صندوق بازنشستگی کشوری و مدیران عامل صندوق و فروشگاه‌های رفاه و رییس هیات‌مدیره بانک صادرات حضور داشتند، منوچهر براژنسکی از تهران، حمید قاسمی از تهران، مجید اسدالله شیرازی از اهواز، ابوبکر عزیززاده از بانه و سیدحسین عبداللهی‌نژاد از خرمشهر موفق به دریافت خودرو برلیانس شدند.

در ادامه مراسم از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری در نشانی www.sabasrm.ir نیز رونمایی شد.