در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت

قرعه‌کشی جوایز طرح یاری و اهدای پنج دستگاه خودرو به بازنشستگان برنده

مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری و قرعه‌کشی جوایز طرح یاری روز سه شنبه، 31 تیرماه 1399 با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد و پنج دستگاه خودروی برلیانس به پنج نفر از بازنشستگان کشوری که از تسهیلات طرح یاری استفاده کرده‌اند، اهدا شد.

در طرح یاری که با مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات ایران و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به اجرا گذاشته شده است، سه نوبت در سال و در هر نوبت 12 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالا در اختیار بازنشستگان کشوری و وظیفه‌بگیران همسر تک ورثه قرار می‌گیرد تا کالاهای مورد نیاز خود را از 750 فروشگاه رفاه در سراسر کشور تهیه کنند. بازپرداخت تسهیلات با حداکثر یک ماه تنفس، در چهار قسط مساوی با کارمزد 2 درصد سالانه از محل حقوق بازنشستگان کسر می‌شود.

در مرحله نخست این طرح که از اسفندماه 1398 تا پایان اردیبهشت 1399 به اجرا گذاشته شد، حدود 150 هزار نفر از بازنشستگان کشوری، جمعا کالاهایی به ارزش بیش از 160 میلیارد تومان از فروشگاه‌های رفاه خریداری کردند.

در مرحله دوم که از ابتدای مردادماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد، 12 میلیون ریال تسهیلات دیگر در کارت حقوق بازنشستگان کشوری شارژ خواهد شد که استفاده از آن اختیاری است و بازنشستگان می‌توانند به هر میزان که مایل بودند، از این تسهیلات استفاده کنند.

 

در مراسم یاد شده که نمایندگانبازنشستگان عضو صندوق بازنشستگی کشوری و مدیران عامل صندوق و فروشگاه‌های رفاه و رییس هیات‌مدیره بانک صادرات حضور داشتند، منوچهر براژنسکی از تهران، حمید قاسمی از تهران، مجید اسدالله شیرازی از اهواز، ابوبکر عزیززاده از بانه و سیدحسین عبداللهی‌نژاد از خرمشهر موفق به دریافت خودرو برلیانس شدند.

در ادامه مراسم از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری در نشانی www.sabasrm.ir نیز رونمایی شد.