با امضای تفاهم‌نامه‌ میان صندوق بازنشستگی کشوری و گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی صورت گرفت

تخفیف ۵۰ درصدی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی به بازنشستگان کشوری

با امضای تفاهمنامه ارائه خدمات اقامتی تخفیفی و تقسیطی، بازنشستگان کشوری از این پس می‌توانند با تخفیف ۵۰ درصدی به شکل نقدی و تخفیف ۳۵ درصدی به شکل تقسیطی از امکانات اقامتی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در سراسر کشور بهره‌مند شود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، این تفاهمنامه روز یکشنبه، ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹ توسط فتح‌الله شعبانی، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری، و محمدرضا پوینده، مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، در محل این صندوق به امضاء رسید.

گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مجموعه‌های هتل‌داری در ایران است که مالکیت آن را صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی به طور مشترک در اختیار دارند.

با امضای این تفاهمنامه، بازنشستگان کشوری می‌توانند با مراجعه به بخش «تخفیف گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی» در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس https://www.sabasrm.ir/yaari-project/ittic-hotels-discount/ و یا صفحه ویژه بازنشستگان کشوری در سایت شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی به آدرس https://www.ittic.com/cspf/ نسبت به ثبت‌نام و رزرو مستقیم هتل و اتاق خود اقدام کنند.

در چارچوب این تفاهمنامه، تخفیف ویژه ۵۰ درصدی اقامت در تمامی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برای بازنشستگان کشوری به‌ صورت نقدی و با کارت بانکی ارائه می‌شود.

همچنین در این تفاهمنامه، تخفیف ویژه ۳۵ درصدی اقامت در تمامی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برای بازنشستگان کشوری  به صورت اقساط و کسر از حقوق ماهیانه بصورت خودکار با بازپرداخت چهارماهه ارائه شده است.

 

تعریف بودجه رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری برای اولین بار

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم امضای این تفاهمنامه با اشاره به محدودیت‌های مالی و قانونی صندوق برای ارائه خدمات رفاهی به بازنشستگان، گفت: با این وجود، مدیریت صندوق در دوره جدید تلاش‌های خوبی را در این جهت صورت داده است.

فتح‌الله شعبانی با بیان اینکه «امسال برای اولین بار توانستیم بودجه رفاهی را در بودجه سالانه صندوق بازنشستگی کشوری تعریف کنیم»، افزود: گرچه رقم تعریف‌شده در این بودجه اندک است؛ اما مسیری را ایجاد کرده تا در سال‌های آینده هم ادامه یابد و تقویت شود.

وی شکل قرارداد و تفاهمنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری با شرکت‌های تابعه برای ارائه خدمات به بازنشستگان را به دور از نگاه سودمحوری دانست و یادآور شد: از آنجا که این شرکت‌ها متعلق به خود بازنشستگان است، خود را ملزم می‌دانیم این خدمات تخفیفی و تقسیطی را برقرار کنیم.

 

خدمات اقامتی در همه ایام سال ارائه می‌شود

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این مراسم گفت: پیش از این خدمات تخفیفی مراکر اقامتی صرفا در برخی مناسبت‌ها و ایام خاص و تعطیلات ارائه می‌شد؛ اما در تفاهمنامه جدید، علاوه بر تخفیف، امکان تقسیط پرداخت هم فراهم شده و بازنشستگان در تمامی ایام سال می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

محمود مرتضایی‌فرد همچنین درباره وضعیت انجام سفرها در شرایط کرونایی گفت: در مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی علاوه بر ضوابط وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، همه پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی در حوزه گردشگری را هم رعایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه «حدود نیمی از ظرفیت هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در شرایط کنونی خالی است»، افزود: با این شرایط، عملا فاصله‌گذاری اجتماعی هم در مراکز اقامتی این مجموعه رعایت می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ابراز امیدواری کرد که با رفع هرچه سریع‌تر شیوع بیماری کرونا، ارائه خدمات در قالب تورهای مسافرتی هم به بازنشستگان از سر گرفته شود.

 

یک مورد هم کووید-۱۹ نداشتیم

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی هم در این مراسم، امضای این تفاهمنامه را اقدام مناسبی برای کاهش هزینه‌های سفر بازنشستگان دانست و گفت: به دلیل شرایط کرونایی، امکان ارائه خدمات تورهای مسافرتی را نداریم؛ اما در همین شرایط، زمینه تامین اماکن اقامتی با قیمت مناسب را فراهم کردیم.

محمدرضا پوینده از روند روبه‌رشد استفاده از هتل‌ها و اماکن اقامتی در ماه‌های اخیر خبر داد و پیش‌بینی کرد در نیمه دوم سال و علیرغم نگرانی‌هایی که همچنان درباره بیماری کرونا وجود دارد، شاهد رونق بیشتر بخش گردشگری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه «در قالب طرح «سالم‌گردی» ۲۳ دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا را در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی اجرا کرده‌ایم»، اعلام کرد که حتی یک مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در شش ماه گذشته در مراکز اقامتی این گروه گزارش نشده است.

گفتنی است، در این نشست که اعضای کمیته فرهنگی و رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری هم حضور داشتند؛ مسئولان کانون‌های بازنشستگی به نمایندگی از بازنشستگان دیدگاه‌ها و مطالبات خود را در این حوزه مطرح کردند که از سوی مسئولان صندوق پاسخ گفته شد.