از ابتدای فروردین ماه 1400 اجرایی می‌شود:

ارائه کمک هزینه و خدمات تخفیف‌دار گردشگری به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق اعلام کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ خدمات گردشگری به بازنشستگان و وظیفه بگیران ارائه می‌شود.به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد ضمن اعلام این خبر گفت: طی تفاهم‌نامه چندجانبه‌ای که میان صندوق بازنشستگی کشوری با شرکت های هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، پرشین گلف، علی بابا و هواپیمایی آسمان به امضا رسیده، مقرر شده است که شرکت علی بابا به‌عنوان مجری طرح به ارائه خدمات گردشگری به شکل پلتفرم به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری اقدام کند.

به گفته مرتضایی فرد، این خدمات شامل ارائه تسهیلات اعتباری، تخفیفی و کمک هزینه گردشگری خدمات ویژه  اقامتی،پذیرایی،تفریحی،آموزشیِ سلامت محور با هدف توسعه گردشگری است.

او اظهار داشت:تمامی بازنشستگان و وظیفه بگیران می توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به نشانی sabasrm.ir از خدمات گردشگری صندوق بر اساس نوع خدمت(تور، اقامتی و فروش بلیط) از تسهیلات تخفیفی و «کمک هزینه گردشگری» و با شرایط اعلامی بهره مند شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق ضمن تشریح تسهیلات ارائه شده در این طرح ، در خصوص نحوه ارائه خدمات گردشگری گفت: ارائه تسهیلات تخفیفی سفر شامل خدمات اقامتی و فروش بلیط است و «کمک هزینه گردشگری» به متقاضیان استفاده از  تورهای مسافرتی(بصورت هوایی و ریلی) تعلق می‌گیرد.

او افزود: تعداد سهمیه استفاده از تور برای هر دفترکل(بازنشستگان و وظیفه بگیران) که از «کمک هزینه گردشگری» استفاده می کنند حداکثر سه نوبت در دوران بازنشستگی است و هر بازنشسته و یا وظیفه بگیر هر سال فقط یکبار می‌تواند از «کمک هزینه گردشگری»استفاده کند.