بیمه تکمیلی عمر و حوادث؛ ویژه بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری

نظر به درخواست‌های متعدد بازنشستگان و وظیفه بگیران گرامی در خصوص افزایش سقف بیمه عمر و حوادث گروهی، صندوق بازنشستگی کشوری مذاکرات لازم را برای دریافت پوشش مناسب برای بازنشستگان و وظیفه بگیران اقدامات لازم را به عمل آورده که ره‌آورد آن عبارت است از:

  • بالا بردن سقف پرداخت فوت به هر علت
  • بالا بردن سقف پرداخت فوت بر اثر حادثه
  • پرداخت غرامت روزانه بستری
  • پرداخت خسارت به منازل مسکونی شامل ساختمان، تأسیسات و اثاثیه در صورت بروز حوادثی مانند آتش سوزی، زلزله و سیل

بدین ترتیب و بر اساس توافق با بیمه ملت، امکان برخورداری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری از بیمه عمر و حوادث با شرایط ویژه و در سه سطح فراهم شده است.

مشمولان طرح

کلیه بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری می توانند تحت پوشش این طرح قرار گیرند و تنها استثنا مربوط به افراد دارای سابقه بیماری‌های خاص مانند سرطان، دیالیز، تالاسمی، MS، بیماری های شدید اعصاب و روان، هپاتیت، هموفیلی، دیابت شیرین و ایدز است. چنانچه بیمه شده‌ای بر اثر یکی از این بیماری‌ها فوت کند و پیش از قرار گرفتن تحت پوشش بیمه عمر مبتلا به چنین بیماری‌هایی بوده باشد، غرامت فوت پرداخت نمی‌شود. اما در صورتی که فوت بر اثر سایر بیماری‌ها (از جمله کوید ۱۹) یا حادثه باشد یا بعد از  قرار گرفتن تحت پوشش بیمه عمر به یکی از بیماری‌های یادشده مبتلا شود، شرکت بیمه متعهد به پرداخت غرامت فوت است.

مدت زمان بیمه نامه

مدت زمان بیمه نامه یکساله و از یکم فروردین ۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ است و در صورت عدم ثبت نام، امکان افزوده شدن اسم در لیست تا دوره بعدی میسر نیست.

چگونگی ثبت نام

این بیمه‌نامه به‌صورت کاملا اختیاری است و به‌دلیل مهلت یک ماهه‌ی نهایی شدن لیست مشمولان، بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ برای اطلاع از شرایط بیمه‌ی تکمیلی عمر و حوادث، انتخاب یکی از طرح ها، ثبت نام در طرح و همچنین ویرایش آدرس محل سکونت خود، از طریق لینک زیر اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که پرداخت خسارت حوادث ساختمان و اثاثیه تنها برای آدرس ثبتی میسر است و تاکید می شود که دقت لازم در ثبت نشانی مورد نظر به عمل آید. همچنین در کل زمان یکساله بیمه نامه، امکان اصلاح نشانی وجود دارد.

ثبت نام افراد تحت تکفل و منسوبین بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری

بازنشستگان درصورت دارا بودن این بیمه، در صورت تمایل می توانند نسبت به ثبت نام افراد تحت تکفل و منسوبین از طریق سایت بیمه گر (بیمه ملت ) از  ابتدای سال ۱۴۰۰ اقدام نمایند.

استعلام بیمه‌ی عمر و حوادث، فعال‌ / غیرفعال‌سازی و تغییر آدرس