وام ضروری

بازنشستگان محترم می‌توانند با شماره دفترکل بازنشستگی، کدملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، نتایج مرحله نخست ثبت نام وام ( آبان ۱۴۰۰) را مشاهده کنند.

برای مشاهده نتایج وام ضروری روی دکمه کلیک کنید.

ضمنا به منظور اطلاع رسانی و شفافیت بیشتر اسامی ۱۴۸هزار و ۵۰۰ نفر از واجدان شرایط مرحله نخست،به صورت فایل با حذف نام و نام خانوادگی و اعلام چهار رقم آخر کد ملی، ذکر عنوان دستگاه و جنسیت، از طریق این لینک قابل مشاهده است.

شرایط دریافت وام

  • میزان وام ضروری در این دوره ۱۲ میلیون تومان و به تعداد  ۱۴۸هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است.
  • وام تنها به متقاضیانی پرداخت می‌شود که از طریق حساب بانک صادرات حقوق بازنشستگی یا مستمری دریافت می‌کنند.
  • وام با نرخ سود ۴ درصد ارائه می‌شود و اقساط بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است.

بدیهی است مدارک متقاضیان بعد از ثبت نام بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام‌های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) مورد بررسی قرار می‌گیرد، واجدین شرایط به صورت سراسری اولویت بندی شده و در نهایت بر اساس اولویت، مبلغ وام به شماره حساب متقاضی در بانک صادرات ایران واریز می‌شود.

  • افراد زیر از لیست متقاضیان دریافت وام ضروری حذف شده‌اند:
  1. وارث ذکوری که تا سه سال آینده از فهرست وظیفه‌بگیران خارج می‌شود.
  2. بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنها صادر نشده باشد.
  3. وظیفه بگیران تک ورثه‌ای که سن آنان بیش از ۸۰ سال باشد.
  4. افرادی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده باشد.
  5. بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته باشد.

زمان پرداخت

تسهیلات مرحله نخست، از اواخر دی ماه ۱۴۰۰ به صورت ماهانه و براساس نوبت‌های مشخص شده به حساب واجدان شرایط واریز می‌شود. این مرحله از وام ۱۲ میلیون تومانی در قالب ۷ نوبت دسته بندی شده‌اند که در هر نوبت برای بیش از ۲۱ هزار نفر از واجدان شرایط مبلغ وام پرداخت می‌شود.

زمان ثبت نام اینترنتی مرحله دوم برای مابقی تسهیلات تا سقف ۳۰۰هزار فقره نیز بزودی اعلام خواهد شد.برای اطلاع از زمان ثبت نام دوره دوم، به سایت اطلاع‌رسانی صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه یا ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.