خدمات رایگان و تخفیفی دوره های آموزشی فنی و حرفه ای کشور

صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور ارایه آموزش‌های مهارتی به بازنشستگان و خانواده‌های آنان تفاهم‌نامه‌ای را با شرایط زیر به امضاء رسانده‌اند که بر پایه آن بازنشستگان ارجمند و همسر و فرزندان آنان می‌توانند از خدمات مراکز فنی و حرفه‌ای دولتی به صورت رایگان و آموزشگاه های آزاد با تخفیف ۵ تا ۳۰ درصدی شهریه مصوب سالانه استفاده کنند.

فرآیند ثبت نام

  1. مراجعه متقاضیان به پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای  و مشاهده مشخصات مراکز دولتی و آموزشگاه های خصوصی فنی و حرفه ای  به تفکیک استان ها و انتخاب مرکز مورد نظر
  2. مراجعه به مراکز دولتی و یا آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و تکمیل فرم های مربوط به ثبت نام در دوره مورد نظر. گفتنی است کلیه تخفیفها پس از استعلام مراکز دولتی و آموزشگاه‌های خصوصی برای بازنشستگان و خانواده های آنان اعمال میشود.
  1. پرداخت هزینه‌های مصوب ثابت دوره به اضافه شهریه دوره پس از کسر درصد تخفیف برای آموزشگاه های خصوصی (هزینه های ثابت شامل هزینه ثبت نام، هزینه بهره برداری از محتوای درسی، هزینه تاییدیه و گواهی حضور، هزینه مشاوره، هزینه آزمون رشته های خدماتی و صنعت و کشاورزی و فرهنگ و هنر، صدور گواهینامه و آزمون مجدد است.)
  2. پرداخت هزینه های مصوب ثابت دوره برای دوره های مراکز دولتی ( هزینه های ثابت شامل هزینه ثبت نام، هزینه بهره برداری از محتوای درسی، هزینه تاییدیه و گواهی حضور، هزینه مشاوره، هزینه آزمون رشته های خدماتی و صنعت و کشاورزی و فرهنگ و هنر، صدور گواهینامه و آزمون مجدد است.)
  3. برگزاری دوره توسط مراکز دولتی در مراکز ثابت و شعب شهری و آموزشگاه های آزاد سازمان ( به شرط ظرفیت و به حد نصاب رسیدن) و شرکت در جلسات طبق مصوبه اعلامی ( جزییات تعداد جلسه و ساعات هر دوره بصورت مصوب در پورتال سازمان قرار دارد.)
  4. برگزاری آزمون توسط سازمان فنی و حرفه‌ای
  5. شرکت در آزمون توسط متقاضی
  6. صدور گواهینامه توسط سازمان فنی و حرفه‌ای
  7. برگزاری آزمون مجدد توسط سازمان در صورت عدم قبولی متقاضی

برای اطلاع از اخبار، به سایت اطلاع‌رسانی صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه یا ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.