حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی بازنشستگان و فرزندان آنان (حمپاد)

صندوق بازنشستگی کشوری به منظور حمایت از بازنشستگان در حال تحصیل و فرزندان آنان، طرحی حمایتی موسوم به حمپاد را به اجرا گذاشته است. برپایه این طرح، آن دسته از بازنشستگان گرامی و فرزندان آنان که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در حال تحصیل باشند، می‌توانند در زمان تنظیم پایان‌نامه از تسهیلات وام به میزان ۴۰ میلیون ریال (برای پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی ارشد) و ۶۰ میلیون ریال (برای پایان‌نامه‌های دوره دکتری) برخوردار شوند. متقاضیان می توانند از ابتدای خردادماه ۱۴۰۱ بدون محدودیت زمانی، نسبت به ثبت تقاضای اینترنتی خود اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز

تکمیل فرم معرفی عنوان پژوهش (پیوست شماره یک – قابل دریافت در انتهای این صفحه)
ثبت اطلاعات هویتی
بارگذاری تصویر کارت ملی بازنشسته
بارگذاری تصویر کارت ملی فرزند
بارگذاری تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه
بارگذاری تصویر کارت دانشجویی

توضیحات تکمیلی

-وام به صاحبان دفتر کل که دریافتی ماهانه آنها کمتر از ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد، تعلق نمیگیرد.

-تاریخ تصویب پروپوزال پایان نامه یا رساله دکتری متقاضیان  باید از تاریخ ۱۴۰۰/۵/۳۱ به بعد باشد.

-تکمیل فرم معرفی نامه دانشگاه (پیوست شماره یک) توسط متقاضی به همراه شماره ثبت دبیرخانه مهر و امضاء واحد آموزش محل تحصیل الزامی می باشد.

-متقاضیانی (فرزند بازنشسته) که پدر و مادر ایشان هر کدام دارای دفاترکل بازنشستگی می باشند تنها از یک دفتر کل امکان ثبت نام دارند.

-در صورتیکه بازنشسته دارای چندین فرزند دانشجو (متقاضی) در مقاطع ارشد و دکتری باشند هرکدام به صورت جداگانه می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

-در صورتیکه بازنشسته و فرزندانشان همزمان دانشجو و متقاضی باشند، هرکدام به صورت جداگانه میتوانند اقدام به ثبت نام نمایند.

-پایان نامه هایی مورد پذیرش و بررسی قرار می گیرند که به تصویب گروه آموزشی دانشگاه محل تحصیل متقاضی رسیده باشند و مرحله تصویب پروپوزال را طی کرده باشند.

-ذکرشماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است.

– امکان مشاهده نتایج تا ۱۵ روز پس از ثبت نام و بارگذاری مدارک فراهم می باشد.

– تکمیل و تایید نهایی فرم ثبت نام اینترنتی متقاضیان، منوط به ثبت شماره تماس بازنشسته (شماره تلفنی که به نام بازنشسته باشد) و دریافت کد تاییدخواهد بود.

– پس از ثبت نام متقاضی راستی آزمایی و صحت سنجی از مدارک ارسالی انجام شده و اسامی واجدین شرایط در سامانه قابل مشاهده می باشد.

-پس از تامین اعتبار از سوی بانک عامل، این تسهیلات حداکثر تا ماههای آتی به حساب حقوقی فرد بازنشسته ای که واجد شرایط باشند، واریز خواهد شد.

برای ثبت‌نام روی دکمه کلیک کنید.

ورود از طریق دولت من

برای دریافت خدمت از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند روی دکمه کلیک کنید.