حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی فرزندان بازنشستگان (حمپاد)

صندوق بازنشستگی کشوری به منظور حمایت از فرزندان خانواده‌های بازنشستگان طرحی حمایتی موسوم به حمپاد را به اجرا گذاشته است. برپایه این طرح آن دسته از خانواده‌های بازنشستگان کشوری که دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشند، می‌توانند در زمان تنظیم پایان‌نامه از تسهیلات وام به میزان 30 میلیون ریال (برای پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی ارشد) و 50 میلیون ریال (برای پایان‌نامه‌های دوره دکتری) برخوردار شوند.

تاریخ ثبت نام از 11 آبان ماه تا 30 بهمن ماه خواهد بود.

مدارک مورد نیاز:

  1. تکمیل فرم معرفی عنوان پژوهش (پیوست شماره یک – قابل دریافت در پایین همین صفحه)
  2. ثبت اطلاعات هویتی
  3. بارگزاری تصویر کارت ملی
  4. بارگزاری تصویر شناسنامه
  5. بارگزاری تصویر کارت دانشجویی

توضیحات تکمیلی

  • مبلغ وام در میانه دی ماه سال جاری، به حساب بازنشسته‌ای واریز می‌شود که فرزند دانشجوی او شرایط دریافت وام را داشته باشد.
  • وام طرح حمپاد به صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد 4 درصدی ارائه می‌شود و اقساط آن در طول سه سال از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد.
  • وام پس از صدور ضمانت کسر از حقوق بازنشسته یا وظیفه‌بگیر پرداخت می‌شود. گفتنی است این وام به صاحبان دفتر کل که دریافتی ماهانه آنها کمتر از 5،000،000 ریال باشد، تعلق نمی‌گیرد.
  • دانشجویانی شرایط دریافت وام خواهند داشت که در زمان ثبت ، موضوع پایان‌نامه آنها به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد و مرحله دفاع از پروپوزال را گذرانده باشند.

کسانی که برای دریافت وام ثبت نام کرده باشند، طی چند مرحله گزینش می‌شوند. نخست اطلاعات بازنشسته براساس سامانه احکام بررسی می‌شود و پس از احراز آن که درخواست کننده جزو مجموعه ذی‌نفعان صندوق بازنشستگی است، نوبت به بررسی وضعیت پایان‌نامه یا رساله دکتری می‌رسد. در این مرحله چگونگی تأیید و تصویب پروپوزال پایان‌نامه دانشجویی بررسی می‌شود. سرآخر اسناد جمع شده برای پرداخت وام دسته بندی می‌شود.

در صورتی که درخواست دریافت وام بیش از امکانات صندوق بازنشستگی باشد، اولویت با دانشجویانی است که مستقیما تحت تکفل بازنشسته قرار دارند. در صورت تکمیل ظرفیت، درخواستهای باقی مانده در مرحله دوم اجرای طرح مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

کسانی که درخواست دریافت وام آنها مورد قبول قرار گرفته باشد، از طریق اداره کل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری مطلع خواهند شد.

برای ثبت‌نام روی دکمه کلیک کنید.