خدمات دندان‌پزشکی بیمه ملت

برپایه توافقی که میان صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت بیمه ملت صورت گرفته است، از این پس بازنشستگانی که مشمول بیمه تکمیلی درمان هستند، می‌توانند از تسهیلات اعتباری ۳۰ میلیون ریالی برای خدمات دندانپزشکی در مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه ملت برخوردار شوند. این تسهیلات به شخص بازنشسته و وظیفه‌بگیر یا افراد تحت تکفل او اختصاص می یابد.

چگونگی استفاده

بازنشستگان، وظیفه بگیران و افراد تحت تکفل آنها در مراجعه به مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با شرکت بیمه ملت نخست مشخصات کدملی خود (کد ملی مراجعه کننده)، شمارۀ دفتر کل بازنشستگی و شماره موبایل بازنشسته/وظیفه بگیر (بیمه شده اصلی) را ارائه خواهند داد و پس از احراز هویت از سوی مرکز درمانی، امکان برخورداری از خدمات دندانپزشکی را به صورت تقسیطی خواهند داشت.

خدمات تقسیطی دندانپزشکی تا سقف اعتبار ۳۰ میلیون ریال برای هر خانوار بازنشسته/وظیفه بگیر ارائه می‌شود و به صورت ۱۱ قسط ماهانه از حقوق بازنشستگان کسر می‌گردد. این اعتبار به آن دسته از مشمولان بیمه تکمیلی ملت اختصاص می‌یابد که حکم حقوق ماهانه آنها حداقل ۱۰ میلیون ریال باشد.

هزینه خدمات دندانپزشکی

در پی مذاکرات صندوق بازنشستگی کشوری با بیمه ملت جهت برخورداری از تخفیف مناسب برای بازنشستگان گرامی، هزینه ارائه خدمات دندانپزشکی کمتر از نرخ تعرفه مصوب سندیکای بیمه گران ایران (سال ۱۳۹۹) تعیین شده است.

استان‌های محل اجرای طرح

مرحله اول خدمات دندانپزشکی بیمه تکمیلی در استانهای خراسان شمالی، ایلام، قم، خراسان جنوبی، بوشهر، زنجان و قزوین ارائه می‌شود و تلاش می‌شود که این خدمات در آینده در سایر مراکز استانی نیز ارائه شود.

برای نمایش لیست دندان‌پزشکان طرح تحول سلامت دهان و دندان روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

برای دریافت اطلاعات مراکز درمانی دندانپزشکی تحت پوشش بیمه ملت و دریافت نوبت روی دکمه کلیک کنید.