مشاهده تراکنش‌های شما در فروشگاه رفاه و لیست اقساط طرح یاری ۱

مشاهده تراکنش‌های شما در فروشگاه رفاه و لیست اقساط طرح یاری ۲

مشاهده تراکنش‌های شما در فروشگاه رفاه و لیست اقساط طرح یاری ۳

تسهیلات طرح یاری

طرح یاری که از اسفندماه 1399 به اجرا گذاشته شده، حاصل امضاء تفاهم‌نامه‌ای میان صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات ایران و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه است. برپایه این طرح هر سال در سه نوبت و در هر نوبت 12 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالا در اختیار بازنشستگان کشوری و وظیفه‌بگیران همسر تک ورثه قرار می‌گیرند تا بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را از 750 فروشگاه رفاه در سراسر کشور تهیه کنند. بازپرداخت این تسهیلات با حداکثر یک ماه تنفس، در چهار قسط مساوی با کارمزد 2 درصد از محل حقوق بازنشستگان کسر شود.

مرحله نخست طرح یاری تا از 7 اسفندماه 1398 تا 27 اردیبهشت‌ماه 1399 اجرا شد.

مرحله دوم طرح یاری از ابتدای مردادماه به مدت یک ماه (تا پایان مردادماه 1399) به اجرا گذاشته شد.

مرحله سوم طرح یاری از ابتدا تا انتهای آبان ماه 1399 به اجرا گذاشته شد.

مرحله چهارم طرح یاری از ابتدای فروردین تا انتهای اردیبهشت 1400 اجرا می‌شود. در این مرحله کلیه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که خالص مستمری دریافتی آنها دست کم 20 میلیون ریال (دو میلیون تومان) باشد، امکان برخورداری از طرح یاری را دارند. میزان تسهیلات مرحله چهارم به 20 میلیون ریال افزایش یافته است.

چگونگی استفاده از تسهیلات

بازنشستگانی که از تسهیلات طرح یاری برای خرید کالا استفاده می‌کنند، می‌توانند با استقاده از این اعتبار از همه کالاهایی که در فروشگاه‌های رفاه عرضه می‌شود تا سقف 20 میلیون ریال خرید کنند.

این تسهیلات برای همه بازنشستگان به صورت خودکار و از طریق سپهرکارت بانک صادرات ارائه شده است. با توجه به اینکه بازنشستگان کشوری مستمری بازنشستگی را از طریق سپهرکارت دریافت می‌کنند، تسهیلات طرح یاری نیز از طریق همان کارت ارائه می‌شود.

برای استفاده از تسهیلات طرح یاری کافیست به هنگام پرداخت وجه خرید با سپهرکارت در فروشگاه‌های رفاه به جای گزینه بانکی، گزینه فروشگاهی را انتخاب کرد، سپس به جای رمز کارت، چهار رقم آخر کد ملی بازنشسته یا وظیفه‌بگیر را به متصدی فروش اعلام نمود.

تسهیلات طرح یاری به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که حداقل 2 میلیون تومان مستمری ماهانه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. بازپرداخت اقساط طرح یاری در چهار قسط ماهانه صورت می‌گیرد. در صورتی که کسی از همه اعتبار طرح یاری استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او متناسب با میزان استفاده در چهار نوبت تنظیم می‌شود.

لیست فروشگاه‌های رفاه

روی استان محل اقامت خود کلیک کنید تا فهرست فروشگاه‌های رفاه نمایش داده شود.