خدمات گردشگری و سفر

برپایه تفاهم‌نامه چندجانبه که میان صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت‌ ایرانگردی و جهانگردی، شرکت پرشین گلف، شرکت هواپیمایی آسمان و شرکت علی بابا به امضا رسیده است، از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری می‌توانند با استفاده از تسهیلات «تخفیفی» و «کمک هزینه گردشگری» از مجموعه‌ای از خدمات گردشگری و سفر مربوط به مراکز اقامتی، خرید بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما و تورهای گردشگری بهره‌مند شوند. این خدمات در چند دسته به شرح زیر ارائه می‌شود:

خرید تور با تخفیف ویژه
بازنشستگان محترم در صورت داشتن سهمیه استفاده از تور، می‌توانند برای خرید تور از کمک هزینه صندوق بازنشستگی برخوردار شوند. مبلغ این کمک هزینه برای هر بازنشسته (دفترکل) 3.700.000 ریال و برای هر بارنشسته با یک نفر همراه، مبلغ 7.400.000 ریال است. افزون بر این، ۴۰۰.۰۰۰ ریال هدیه نیز از شرکت علی‌بابا دریافت خواهند کرد. این خدمت تنها درصورتی که بازنشسته شخصا در تور شرکت داشته باشد، ارایه می‌شود.
گفتنی است هر بازنشسته سه سهمیه برای استفاده از تور دارد و هر سهمیه را حداقل با فاصله یک سال از دیگری می‌تواند استفاده کند.

رزرو هتل با تخفیف
بازنشستگان محترم می‌توانند برای رزرو هتل، یکی از مجموعه‌ هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی را انتخاب کنند، و از تخفیف (حداکثر) 50 درصد از نرخ پایه رزرو هتل، برخوردار می‌شوند. رزرو هتل شایگان کیش نیز مانند مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی شامل این تخفیف است.

خرید پرواز داخلی با تخفیف
بازنشستگان عزیز برای خرید بلیط‌ پروازهای داخلی از هر مبدأ به هر مقصد و بدون هیچ گونه محدودیت در تعداد بلیط خریداری شده از تخفیف‌ سه درصدی بهره‌مند می‌شوند. این تخفیف بدون محدودیت سالانه در همه سفرهای بازنشستگان قابل استفاده است.

خرید بلیط اتوبوس با تخفیف ویژه بازنشستگان
بازنشستگان عزیز برای خرید بلیط‌های اتوبوس از هر مبدأ به هر مقصد و بدون هیچ گونه محدودیت در تعداد بلیط خریداری شده از تخفیف‌ دو درصدی بهره‌مند می‌شوند. این تخفیف بدون محدودیت سالانه در همه سفرهای بازنشستگان قابل استفاده است.

خرید بلیط قطار با تخفیف ویژه بازنشستگان
بازنشستگان عزیز برای خرید بلیط‌های قطار از هر مبدأ به هر مقصد و بدون هیچ گونه محدودیت در تعداد بلیط خریداری شده از تخفیف‌ یک درصدی بهره‌مند می‌شوند. این تخفیف بدون محدودیت سالانه در همه سفرهای بازنشستگان قابل استفاده است.